|
|
|
Topaanbieding |
Stop Aids nowPrachtig Nederlands postzegelvelletje
Op 20 oktober 2010 verscheen bij TNT Post een prachtig velletje met tien postzegels over het onderwerp aids. 'Stop aids now!' is de titel en de noodkreet die gedrukt staat op de rand van het postzegelvelletje. Het postzegelvelletje bevat zes verschillende postzegels; vier postzegels vinden we twee keer in het velletje terug. Ik kan het ook anders zeggen - en vanuit het oogpunt van schaarste: twee postzegels zijn slechts één keer in het velletje voorradig.De postvelletjes werden in de kleuren rood, geel en zwart op normaal papier in diepdruk gedrukt door De La Rue in Engeland. De postzegels werden ontworpen door illustrator Piet Paris. AandachtMet deze uitgifte brengt TNT Post aids weer onder de aandacht. In 2010 bestaat de stichting Stop Aids Now! tien jaar. Op de website van deze stichting wordt het aidsprobleem duidelijk uitgelegd: "Wereldwijd voltrekt zich een ramp! Een ramp die niet de aandacht krijgt die hij verdient. Dagelijks sterven er duizenden mensen aan de gevolgen van deze ramp: aids. De verspreiding van hiv, het virus dat aids veroorzaakt, gaat vrijwel onbelemmerd en in een razend tempo voort. Wereldwijd leven al 33,3 miljoen mensen met dit virus, en zijn al meer dan 25 miljoen mensen aan aids overleden. Dit is een ramp op wereldschaal, met grote economische gevolgen. Maar aids, voor velen een taboe, ontwricht ook het persoonlijke leven van miljoenen mensen."Ontwerper Piet ParisPiet Paris, geboren in 1962 als Pieter 't Hoen, studeerde aan de modeacademie in Arnhem. In 2008 won hij de Grand Seigneur, de belangrijkste modeprijs van Nederland. Als initiator en artistiek leider was Piet Paris vanaf de eerste editie betrokken bij de modebiënnale in Arnhem. Ook de laatste biënnale in 2009 met Piet Paris werd een groot succes. Het verwachte bezoekersaantal van twintigduizend aan de centrale expositie bij het gemeentehuis en in de Eusebiuskerk werd overtroffen. Op de tentoonstelling waren creaties van internationale topontwerpers als Comme des Garçons en Jil Sander te zien. Tom Brown en Viktor & Rolf waren een dag te gast in modestad Arnhem.ProfielNu u iets meer weet over de achtergrond van Piet Paris, gaan we zijn ontwerpstijl bekijken. Piet Paris heeft een aparte stijl en is altijd direct herkenbaar. Dit komt mede door zijn manier van werken. Op zijn werk figureren vooral vrouwen. Meestal zijn deze in profiel weergegeven met enkele krachtige, duidelijke lijnen. Piet Paris tekent niet: hij snijdt zijn illustraties met een scherp mes uit zwart papier. Vervolgens voegt hij daar met verf kleur aan toe.Wie meer werk van Piet Paris wil bekijken verwijs ik graag naar het onlangs verschenen boek 'Piet Paris: fashion illustrations'. Dit boek biedt een overzicht van modetekeningen en illustraties van Piet Paris uit de afgelopen twintig jaar. Op dit artikel berust copyright.
Ruud van Capelleveen, november 2010 Auteur van Postzegels kopen en verkopen Informeer uw vriendenGeef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1
Lees verder: meer informatie over postzegels Posttarieven en Postmarkt Postzegeluitgaven 2010 Uitgiften Nederland 2010 Postzegels Nederland Tour de France 2010 Verzamelvel Mooi Nederland 2010 Aids en consumenten in Luxemburg |
Postzegels kopen en verkopen
'Postzegels kopen en verkopen: tips waarmee u geld verdient', is geschikt voor elke postzegelverzamelaar; of u nu net bent begonnen of al jaren verzamelt, met de tips in dit boek kunt u goedkoper of meer verzamelen.
Postzegels kopen en verkopenPostzegels per land
|
|
Copyright 1998 - 2012 Filahome.com Postzegels is een uitgave van AbsoluteFigures.nl
|


Op 20 oktober 2010 verscheen bij TNT Post een prachtig velletje met tien postzegels over het onderwerp aids. 'Stop aids now!' is de titel en de noodkreet die gedrukt staat op de rand van het postzegelvelletje. Het postzegelvelletje bevat zes verschillende postzegels; vier postzegels vinden we twee keer in het velletje terug. Ik kan het ook anders zeggen - en vanuit het oogpunt van schaarste: twee postzegels zijn slechts één keer in het velletje voorradig.