Filahome Postzegels



Tien voor Nederland 2008

Postzegels over het milieu

Tien voor Nederland 2008 In januari 2008 verscheen een nieuw velletje met tien verschillende zelfklevende postzegels in Nederland. Vorig jaar stonden Nederlandse producten, zoals de klapschaats en een dampende rookworst op de postzegels. Dit jaar staan de tien postzegels in het teken van groene energie en andere onderwerpen die goed zijn voor het milieu. De postzegels vragen aandacht voor roetfilters voor vrachtauto's, groene energie uit het stopcontact, zonenergie en andere onderwerpen op het gebied van het milieu.

Al Gore en zijn waarheid

In 2007 stal Al Gore tijdens de Oscaruitreiking de show met zijn film Inconvenient Truth, over de opwarming van de aarde. Inconvenient Truth (Ongelegen Waarheid) werd bij deze gelegenheid uitgeroepen tot beste lange documentaire.
In juli vroeg het muziekfeest Live Earth aandacht voor de bewustwording van de klimaatontwikkeling. De initiatiefnemer van Live Earth was de maker van Inconvenient Truth, Al Gore. De Amerikaanse oud-vicepresident is al enkele jaren actief als milieuactivist. Hij plaatste met zijn film en andere activiteiten de opwarming van de aarde op de internationale agenda.
Om deze bewustwording over de klimaatcrisis te bevorderen besloot hij een wereldwijd estafetteconcert te organiseren. De opbrengsten van de Live Earth-concerten in juli 2007 gingen naar een stichting die het geld zal besteden aan een driejarige campagne gericht op de rol die burgers zelf kunnen spelen bij de opwarming van de aarde.

Denk groen, doe groen

De oproep van Al Gore heeft tot resultaten geleid. Het milieuvraagstuk kwam hoger op de politieke agenda en ook bedrijven zijn zich nu meer bewust van de ernstige situatie.
Het Nederlandse postbedrijf TNT Post besloot mede door deze aandacht om het basisassortiment van 2008 in het teken te laten staan van een groenere wereld. Het motto van de nu uitgebrachte tien postzegels is 'Denk groen, doe groen'. Deze boodschap zal snel door Nederland gaan, want de zelfklevende postzegels van 44 cent uit deze Nederlandse velletjes waren in de vorige jaren erg populair.
Op dit artikel berust copyright.
Ruud van Capelleveen, januari 2008
Auteur van Postzegels kopen en verkopen

Uw Reactie


Geef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1

Lees verder: meer informatie over postzegels

Postzegeluitgaven 2008
Postzegels Nederland 2008
Postzegels Nederland
Tien voor Nederland
80 Jaar NVPH
100 Jaar NBFV


Leestip
Neem een abonnement op de gratis nieuwsbrief over postzegels van Filahome.
Een nieuwsbrief vol tips en wetenswaardigheden over postzegels, postvervoer en andere interessante filatelistische onderwerpen.

Gratis Nieuwsbrief voor Postzegelverzamelaars

Meldt u NU aan voor
onze gratis nieuwsbrief
en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:

( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om met
de door u verstrekte gegevens )
Actuele Posttarieven
Postzegels kopen en verkopen
'Postzegels kopen en verkopen: tips waarmee u geld verdient', is geschikt voor elke postzegelverzamelaar; of u nu net bent begonnen of al jaren verzamelt, met de tips in dit boek kunt u goedkoper of meer verzamelen.
Postzegels kopen en verkopen
Postzegels per land
Copyright 1998 - 2012 Filahome.com Postzegels is een uitgave van AbsoluteFigures.nl