|
|
Schrijn van DoornikKathedraal van Doornik
Op 12 september 2005 verscheen in België een postzegel ter gelegenheid van de achthonderdste verjaardag van de Schrijn van Nicolaas van Verdun uit de Kathedraal van Doornik. De postzegel heeft een frankeerwaarde van 75 cent.Kostbaar bezitIn een schrijn wordt het kostbaarste bezit van een religieuze gemeenschap bewaard. Binnen het katholicisme zijn dat veelal stoffelijke en andere resten van aanbeden heiligen, meestal de patroon of patrones van een kerk. Voor de verfraaiing van de bergplaats van deze relieken sparen gelovigen dan ook kosten noch moeite.Onze-Lieve-VrouwkathedraalIn de Onze-Lieve-Vrouwkathedraal van Doornik is dat niet anders. De oorspronkelijke inhoud van de reliekhouder is verdwenen, maar waarschijnlijk ging het om relikwieën van de Heilige Maagd. De iconografie, het leven van Maria en Christus, wijst duidelijk in die richting en het is zeker dat de Doornikse kathedraal deze relieken in haar bezit had.Decoratie van de schrijnDe decoratie van de schrijn uit Doornik is van de hand van een van de sleutelfiguren van de middeleeuwse kunst. Van de edelsmid Nicolaas van Verdun is weinig bekend, maar de enkele stukken, die vrijwel zeker aan hem kunnen worden toegeschreven, tonen zijn belang voor de overgang naar de gotiek in 1200.Uitgave: België, 12 september 2005 Op dit artikel berust copyright.
Ruud van Capelleveen, september 2005 Auteur van Postzegels kopen en verkopen Uw ReactieGeef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1
Lees verder: meer informatie over postzegels Postzegels België Postzegels België 2005 Postzegeluitgaven 2005 |
Postzegels kopen en verkopen
'Postzegels kopen en verkopen: tips waarmee u geld verdient', is geschikt voor elke postzegelverzamelaar; of u nu net bent begonnen of al jaren verzamelt, met de tips in dit boek kunt u goedkoper of meer verzamelen.
Postzegels kopen en verkopenPostzegels per land
|
|
Copyright 1998 - 2012 Filahome.com Postzegels is een uitgave van AbsoluteFigures.nl
|

Op 12 september 2005 verscheen in België een postzegel ter gelegenheid van de achthonderdste verjaardag van de Schrijn van Nicolaas van Verdun uit de Kathedraal van Doornik. De postzegel heeft een frankeerwaarde van 75 cent.