Filahome Postzegels


Fenja en Menja

Mythologie en sagen

Fenja en Menja De Scandinavische landen zijn een nieuwe gezamenlijke uitgave begonnen. Dit jaar kozen de landen als gemeenschappelijk thema mythologie en sagen. Het blokje werd ontworpen door Juha Pykäläinen en in offset gedrukt door BDT International Security Printing.

Velletje uit met één postzegel

Aland gaf in dit verband een velletje uit met één postzegel. Het blokje beeldt de mythe van Fenja en Menja uit. Fenja en Menja waren twee slaven, die door koning Frodi gedwongen werden om goud te maken. Op een dag werd koning Frodi verslagen door een vijandelijk leger. Fenja en Menja werden gevangen genomen en moesten zout maken op het schip, waarmee het legertje naar huis voer. Uiteindelijk zonk het schip, want het tweetal had zoveel zout gemaakt, dat het schip te zwaar werd. Fenja en Menja gingen op de bodem van de oceaan gewoon door met het maken van zout en dit verklaart waarom het zeewater sindsdien zo zout smaakt.
Uitgave: Aland, 26 maart 2004

Lees verder: meer informatie

Postzegeluitgiften 2004

Leestip
Neem een abonnement op de gratis nieuwsbrief over postzegels van Filahome.
Een nieuwsbrief vol tips en wetenswaardigheden over postzegels, postvervoer en andere interessante filatelistische onderwerpen.

Gratis Nieuwsbrief voor Postzegelverzamelaars

Meldt u NU aan voor
onze gratis nieuwsbrief
en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:

( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om met
de door u verstrekte gegevens )
Actuele Posttarieven
Gratis Postzegel Download
Gratis Postzegel Download Speciaal voor de Nederlandse en Belgische verzamelaars van postzegels en geïnteresseerden in alle aspecten die de filatelie in Nederland, België en andere landen te bieden hebben, heeft Filahome.nl een aantal gratis downloads ontwikkeld.

Maak vandaag nog gebruik van ons aanbod.
Gratis download

Postzegels per land
© 1998 - 2010 Filahome Postzegels is een uitgave van AbsoluteFigures.nl