|
|
ElektrificatieElektriciteitsnet
In 1928 werd in Luxemburg de maatschappij Cegedel opgericht met als doel om heel Luxemburg aan te sluiten op het elektriciteitsnet. Elk huis en elke fabriek in Luxemburg moest aangesloten worden tegen een redelijke prijs, daarom werd gekozen voor een overheidsbedrijf.ElektriciteitsverbruikVooral na de Tweede Wereldoorlog en met name in de jaren zestig ging het elektriciteitsverbruik flink omhoog, want iedereen ging stroom gebruiken. Vele apparaten maakten het leven gemakkelijker en wasmachines en verwarmingsinstallaties gebruikten veelal het stroomnet als voedingsbron. De jaren negentig kregen weer nieuwe uitdagingen. Het milieu ging een belangrijke rol spelen en de vraag werd gesteld of een overheidsbedrijf wel garant kon staan voor een lage prijs en een hoge kwaliteit. Zou marktwerking geen beter alternatief zijn? De tijd zal leren of de overheid alleen met wetgeving kan volstaan. Cegedel staat in een vrije markt voor een nieuwe uitdaging.Uitgave: Luxemburg, 23 september 2003 Op dit artikel berust copyright.
Ruud van Capelleveen, september 2003 Auteur van Postzegels kopen en verkopen Uw ReactieGeef uw reactie via Facebook of laat weten wat u vindt van dit artikel via of Twitter of Google +1
Lees verder: meer informatie over postzegels Postzegels Luxemburg Postzegeluitgiften 2003 Postzegelthema's Sepac 2011 |
Postzegels kopen en verkopen
'Postzegels kopen en verkopen: tips waarmee u geld verdient', is geschikt voor elke postzegelverzamelaar; of u nu net bent begonnen of al jaren verzamelt, met de tips in dit boek kunt u goedkoper of meer verzamelen.
Postzegels kopen en verkopenPostzegels per land
|
|
Copyright 1998 - 2012 Filahome.com Postzegels is een uitgave van AbsoluteFigures.nl
|

In 1928 werd in Luxemburg de maatschappij Cegedel opgericht met als doel om heel Luxemburg aan te sluiten op het elektriciteitsnet. Elk huis en elke fabriek in Luxemburg moest aangesloten worden tegen een redelijke prijs, daarom werd gekozen voor een overheidsbedrijf.