Filahome Postzegels
Filahome Filatelie : Startpunt voor verzamelaars van postzegels met tips over ruilen, kopen en verkopen
Filahome cd-rom 2 download


Link Tips
Nieuwe Postzegels
Posttarieven
Verzamel Links
Winkel
Filatelie Service

Georges Simenon



Schrijver van detectives

Georges Simenon De grote 20e-eeuwse schrijver Georges Simenon (Luik 1903 - Lausanne 1989) is ongetwijfeld een van de meest bekende Belgen ter wereld. Nadat hij als journalist aan de slag ging bij de Gazette de Liège, besloot Georges Simenon om van het schrijven zijn beroep te maken en publiceerde hij in Parijs onder diverse pseudoniemen een aantal volksromans. Het werd het begin van een indrukwekkend oeuvre, dat in een groot aantal talen werd vertaald en vaak werd verfilmd of bewerkt voor televisie.

Maigret

Zijn naam werd vrij snel geassocieerd met de politieroman en met één bepaald personage, commissaris Maigret. Hij slaagde erin het genre te vernieuwen door zijn zin voor psychoanalyse en doordat hij zo goed de sfeer van een stad of van een sociaal milieu kon weergeven. Toch is Simenon heel wat meer dan Maigret, want hij schreef ook een hele reeks ambitieuzere novelles en psychologische romans, Drie kamers op Manhattan (Trois chambres à Manhattan), De Kat (Le Chat), Les Pitard, enz. In zijn beste romans schetst hij een beeld van zijn tijd, zoals Balzac en Zola dat hem hadden voorgedaan met de tijd waarin zij leefden. Simenon dankte zijn succes ongetwijfeld aan zijn sobere en realistische weergave van het dagelijkse leven, zelfs in conflictsituaties.

Onderscheidingen

In 1952 besloot Georges Simenon, die toen in de Verenigde Staten woonde, om een reis naar Europa te maken: het werd een triomftocht door Parijs, waar hij onder meer werd ontvangen op de zetel van de Gerechtelijke Politie aan de quai des Orfèvres 36. Enkele weken later werd hij lid van de 'Académie Royale de langue et littérature Françaises de Belgique'. Ter gelegenheid van de honderdste verjaardag van zijn geboorte, zal een gedeelte van zijn werk worden opgenomen in de Pléiade.
Uitgave: België, 28 april 2003

Meer informatie

Postzegeluitgiften 2003


Favorieten
Tip een vriend
Verzend deze pagina naar een postzegelvriend(in)
Tip een vriend


Filahome Postzegels RSS FeedFilahome Postzegel Nieuws

Hoofdpagina | Nederland 2008 | België 2008 | Postzegels 2008 | Postzegels 2007 | Redactie Filahome

Filahome Postzegels is een uitgave van Absolute Figures
© 1998 - 2008 Alle rechten voorbehouden.