Filahome Postzegels
Filahome Filatelie : Startpunt voor verzamelaars van postzegels met tips over ruilen, kopen en verkopen
Filahome cd-rom 2 download


Link Tips
Nieuwe Postzegels
Posttarieven
Verzamel Links
Winkel
Filatelie Service

Dubbele perforatie in nieuwe Finse postzegel



Wereldkampioenschap oriëntatieloop

Wereldkampioenschap oriëntatieloop Op 16 mei 2001 gaf de Finse post een postzegel uit ter gelegenheid van het wereldkampioenschap oriëntatieloop dat begin augustus in de omgeving van Tampere zal plaatsvinden.
In 1979 werd dit wereldkampioenschap voor het eerst georganiseerd in Finland. Ook dit jaar bestaat het kampioenschap, dat vooral populair is in de Scandinavische landen, uit verschillende onderdelen. Toch bestaat het deelnemersveld uit sportlieden uit vijftig verschillende landen.

Postzegel ontworpen door Ken Nikander

De postzegel heeft een waarde van 3,60 mk en werd ontworpen door Ken Nikander. Naast het ontwerp voor de postzegel was Nikander ook verantwoordelijk voor de vormgeving van de FDC en een speciaal stempel.
Op de postzegel is een kompas afgebeeld en enkele kenmerken van het landschap rond Tampere. Het bijzondere van de postzegel is de dubbele perforatie. Naast de normale perforatie, de postzegel is vierkant, is ook een cirkelvormige perforatie binnen de postzegel aangebracht, die aan vier zijden met een extra perforatiegaatje is verbonden met de zijkanten. Hierdoor kan de afzender naar believen een ronde of een vierkante postzegel op het poststuk plakken.

De postzegel

Afmeting: 30 x 30 mm.
Oplage: 1.000.000.
Druk: Offset door Cartor Security Printing.

Meer informatie

Postzegels 2001
Postzegels met thema sport


Favorieten
Tip een vriend
Verzend deze pagina naar een postzegelvriend(in)
Tip een vriend


Filahome Postzegels RSS FeedFilahome Postzegel Nieuws

Hoofdpagina | Nederland 2008 | België 2008 | Postzegels 2008 | Postzegels 2007 | Redactie Filahome

Filahome Postzegels is een uitgave van Absolute Figures
© 1998 - 2008 Alle rechten voorbehouden.