Filahome Postzegels


Nieuwe Belgische uitgifte

Vier Belgische kunstenaars op postzegels

Vier Belgische kunstenaars namen de uitdaging aan om een speciale postzegel te ontwerpen. Panamarenko, Jacques Charlier, Marie Jo Lafontaine en Anne-Mie Van Kerckhoven maakten fascinerende creaties, die de liefhebbers van hedendaagse kunst ongetwijfeld zullen bevallen.

Panamarenko

Panamarenko Panamarenko (1940) is ongetwijfeld de bekendste van het kwartet. Hij wordt dit jaar zestig en men beschouwt hem als een van de belangrijkste kunstenaars van onze tijd.
Hij plaatst zich in de traditie van Leonardo Da Vinci en tracht de droom, die de mens al van zijn prilste begin koestert, op eigen kracht te vliegen, waar te maken.
Zijn fragiele, varende en vliegende kunstwerken bevinden zich in de grootste kunstcollecties van de wereld.

Anne-Mie Van Kerckhoven

Anne-Mie Van Kerckhoven Het oeuvre van Anne-Mie Van Kerckhoven (1951) verkent de helende rol van de kunst. Ze gelooft in de bevrijdende kracht van de artistieke creatie. Het naakt op deze postzegel heet "Constructie" en maakte deel uit van de tentoonstelling "Morele herbewapening". Door het vrouwelijk lichaam in al zijn openheid opnieuw te construeren met felle kleuren en zwarte randen, wil ze de negatieve betekenis, die het in onze samenleving heeft, neutraliseren.

Jacques Charlier

Jacques Charlier Al vanaf de jaren zestig intervenieert Jacques Charlier (1939) in het artistieke milieu met zeer verschillende acties. Hij gebruikt bijna alle technieken (fotografie, schilderkunst, beeldhouwkunst, collage, tekst, muziek etc.) en combineert deze naar hartelust.
Zijn kunstwerken ondergraven meestal subtiel onze artistieke of maatschappelijke zekerheden. De scène "Belgique éternelle" op de postzegel is een prachtige weergave van het Belg-zijn.

Marie Jo Lafontaine

Marie Jo Lafontaine Marie Jo Lafontaine (1950) verwierf internationale faam met haar videoinstallaties. In 1999 stelde ze tentoon in het prestigieuze "Musée du Jeu de Paume" in Parijs.
De nachtelijke rozen op de postzegel maakten deel uit van de reeks "Les belles de nuit". Deze serie bestond uit reusachtige foto's.

Postzegels in detail

Frankeerwaarden: Alle postzegels in deze serie hebben de waarde 17 fr.
Formaat: 38,15 x 48,75.
Eerstedag: 16 oktober 2000.

Lees verder: meer informatie

Postzegels 2000
Postzegels België
Postzegels met thema kunst

Leestip
Neem een abonnement op de gratis nieuwsbrief over postzegels van Filahome.
Een nieuwsbrief vol tips en wetenswaardigheden over postzegels, postvervoer en andere interessante filatelistische onderwerpen.

Gratis Nieuwsbrief voor Postzegelverzamelaars

Meldt u NU aan voor
onze gratis nieuwsbrief
en ontvang hem VANDAAG nog.

Uw E-mailadres:

( Uiteraard gaan wij zeer zorgvuldig om met
de door u verstrekte gegevens )
Actuele Posttarieven
Gratis Postzegel Download
Gratis Postzegel Download Speciaal voor de Nederlandse en Belgische verzamelaars van postzegels en geïnteresseerden in alle aspecten die de filatelie in Nederland, België en andere landen te bieden hebben, heeft Filahome.nl een aantal gratis downloads ontwikkeld.

Maak vandaag nog gebruik van ons aanbod.
Gratis download

Postzegels per land
© 1998 - 2010 Filahome Postzegels is een uitgave van AbsoluteFigures.nl